August 2010

Recenze: Uhýkaná Katy Perry otráví už na druhý poslech ....

31. august 2010 at 20:07 | Tomáš |  News
Další Česká recenze. Já už to nekomentuju. V zahraničí má celkem dobré recenze od nás se nic jiného nedá čekat ...


Americká zpěvačka má na třetí přeprodukované desce Teenage Dream hity. Ale převažují okamžiky, u kterých se budete stydět.

o se týče ženských desek středního proudu, letos je to zatím bída. Po podprůměrných albech Bionic od Christiny Aguilery a Animal od Ke$hy s tím nic nenadělala ani Katy Perry, ke které šlo upínat alespoň nějaké naděje.

Už několikrát totiž ukázala, že má nadhled, umí být (jako při moderování cen MTV) vtipná a nesázet jen na první dobrou. Ani její výrazná pin up image, inspirovaná starými filmovými hvězdami formátu Jane Russelové nebo Elisabeth Taylorové, však nezakryje, že novinka Teenage Dream je průměrný pop bez momentu překvapení.

Takového, který by dokázal alespoň zpola strhnout pozornost jako její průlomový hit I Kissed A Girl. Někdy dokonce budete pochybovat, jestli tohle skutečně natočila zpěvačka, co přirovnávala tvorbu Lady Gaga ke komikovi, který vypráví vtipy o prdění.

Chce vidět penis?

Mezinárodní ostudu si Katy Perry utrhla především písničkou Peacock, která je celá postavena na chorálovitém refrénu, ve kterém dokola zpívá: chci vidět tvého páva. Přičemž pávem je samozřejmě myšlen penis...

Svět zpěvaččiných písniček je především plný bezstarostných losangeleských večírků v bazénu, sexu na pláži a života na růžovém obláčku, tak jako v prvním singlu California Gurls, který se i s hostujícím Snoop Doggem po právu stal jedním z hitů léta.

Po poslechu celé desky ztratíte dojem, že Katy Perry je nad věcí a celé je to jenom její dobře promyšlená hra s žánrem a estetikou pokleslého Hollywoodu. Po více než čtyřiceti minutách klišé je tomu těžké uvěřit, stejně jako že jí v klipu stříká z ňader opravdová šlehačka.

Zdaleka největší slabinou desky Teenage Dream je hudební produkce, která se orientuje podle naváděcích majáků popu osmdesátých let a tanečních, housových dogmat, která hlavnímu proudu vpravili do žil Black Eyed Peas a David Guetta.

Producenti jako MaxMartin, Dr. Luke, Greg Wells, Tricky Stewart anebo Stargate jenom recyklují osvědčené, jejich práci chybí přesně ta drzost, kterou by chtěla Katy Perry pořád šokovat. Jejím výsledkem je dobře udělaný průměr.

Navíc jejich univerzální obsese vrstvit na zpěv ve studiu různé filtry, ladičky a další efekty je jednak přežitá a jednak ve výsledku nesmírně otravná. Přitom je to jenom manýra.

V závěrečné baladě Not Like The Movies Katy Perry ukazuje, že se zpěvem problémy nemá. I když pokud tu chtěla (podobně jako v Circle the Drain) ukázat jinou tvář, zase se to nepovedlo: opět je to kýč, tentokrát bolestínský.

Z obchodnického hlediska je to nejspíš správně. Na desce Teenage Dream je totiž celá řada dalších potenciálních singlů s docela chytlavými refrény, jako Last Friday Night (T.G.I.F.) anebo písnička The One That Got Away, v níž Perry vzpomíná, jak "to" poprvé dělala v mustangu při poslechu Radiohead.

S renomé, jaké teď zpěvačka má, budou nejspíš v hitparádách opravdu úspěšné. Nerozptýlí to ale pocit z celku: totiž že Katy Perry má v pětadvaceti na víc než napěchovat na desku všechna klišé pro teenagery. Tuhle práci mohla s klidem nechat Justinu Bieberovi, zkusit alespoň trochu dospět, a ne točit uhýkané písničky, které vás otráví už při druhém poslechu.

Hodnocení MF DNES: 40 %

Zdroj: Honza Vedral idnes.cz

Recenze: Katy Perry má smůlu, že její ňadra ještě neumí zpívat ...

31. august 2010 at 20:02 | Tomáš |  News
Prej kopírka Britney Spears :D No jo co čekat že ... Naše slavé Česko.


Recenze - Ve videoklipu k letnímu hitu California Gurls je Katy Perry převlečená za cukrovou panenku v zemi sladkých potěšení. Z pohledu na všechny ta lízátka, čokoládky, želé a bonbónky by jednoho rozbolelo břicho.

Je to ale přesný úvod do toho, co čeká posluchače jejího třetího alba Teenage Dream. Nová kolekce písní je nechutně přeslazená bonboniéra; sníst ji na posezení, budou vám na popkulturní pohotovosti pumpovat žaludek.

Pětadvacetiletá zpěvačka z Kalifornie na ekonomickou depresi ordinuje únikové cukrátko infantilně hravých popěvků zabalených v průhledných sexuálních narážkách, které už neurazí snad ani jeptišky. Když si ve finále klipu připevní na ňadra spreje, ze kterých pak vítězoslavně vytryskne proud šlehačky, pobouřené můžou být snad jedině feministky a lidé, kteří čekají od popu aspoň o trochu víc než útok na první signální soustavu.

První i druzí si ale musí začít zvykat, že zpěvačka ležící na obalu nahá v cukrové vatě vrací dívčí pop do konzervativní éry žen jakožto sexuálních objektů. Perry je "bimbo" v tom nejklasičtějším významu - prsatá sexbomba, jejíž fotky jsou určené k tomu, aby si je muži lepili v šatnách (případně kluci nad postele, ale na to tentokrát působí jako moc vyspělá spolužačka). Každopádně si všimněte, jak zásadní roli hrají v její image ňadra; bohužel pro ni zatím ještě neumějí zpívat.

Holčičky a voyeuři, spojte se

Vypadá to, že krize hudebního průmyslu dospěla do fáze, kdy znovu nastal čas vytáhnout nejtěžší kalibr a spojit dvě cílové skupiny posluchačů: mužské voyeury a místo malých rebelek tentokrát spíš jen holčičky, které už už chtějí vyrůst a být taky takové dračice … a tak nějak vůbec. Pokud ale nejste jedni ani druhé, bude vám při poslechu Teenage Dream vesměs trapně.

Katy Perry debutovala ve světě velkého hudebního byznysu před dvěma lety albem One of the Boys (předtím natočila jednu gospelovou desku). Do žebříčků ji vytáhl hit I Kissed a Girl, falešně transgresivní odrhovačka naplňující mediální konstrukt o křesťance, která zvlčila (Políbila dívku, ach! Jaký se píše rok?).

Jestli album ještě stálo jednou nohou v tuctovém pop-rocku, kterým si Perry nejspíše chtěla dokázat, že je novou Alanis Morissette, pak Teenage Dream je už dokonale prokalkulovaný produkt, který má útočit na žebříčky, v nichž vládne hédonistický electro-pop.

Společnost EMI/Capitol vrazila do desky snad všechny peníze, které jim ještě zbyly, a pro natáčení dala dohromady producentský all-star tým. Časopis Billboard si dal ten čas a spočítal, že Stargate, Dr. Luke, Max Martin a Tricky Stewart dohromady stojí za sto osmi hity z americké Top 40 (a dvaceti písněmi číslo jedna). Ani protřelí hitmakeři ale moc netušili, co si počít s omezeným hlasovým arzenálem Perry.

V polovině nastává peklo

Hymnickou popovou pecku Firework nejspíše napsali norští Stargate pro někoho jiného, protože klenutý refrén Perry prostě nezvládá a v nejvypjatější poloze už jen kvičí (což platí i o závěrečné přepjaté baladě Not Like The Movies). V California Gurls Dr. Luke nenápadně zrecykloval loňský hit Tik Tok zpěvačky Ke$hy a jeho E.T. celkem bezostyšně vykrádá Ja Soshla S Uma/All the Things She Said od ruské dvojice t.A.T.u.

Jenže to jsou pořád ještě nejpovedenější skladby alba; peklo se otevírá v polovině desky. Óda na penis Peacock (s refrénem Chci vidět tvýho ptáčka) je dost možná nejhorší popová skladba od My Humps (Black Eyed Peas) a na skutečné dno Perry narazí, když se snaží vykročit ze škatulky bimbo-popu a ukázat se jako "pravá umělkyně". V Circle The Drain se chce předvést jako naštvaná rockerka, ale když řve Nejsem tvoje zasraná matka, musí jí  k drsnému výrazu pomáhat studiové efekty.

Zoufalství, které z desky čiší, je bohužel i zoufalstvím nahrávacích společností, které za každou cenu potřebují vyrobit nadžánrové hvězdy, a tak se uchylují k nejlacinějším trikům a k nejmenším společným jmenovatelům.

Lady Gaga aspoň vtipně inscenuje všestranný popkulturní spektákl v éře, která si přes ekonomické potíže nechce připustit limity a řídí se taktikou "a teď ještě víc". Katy Perry může nabídnout jen naivní úsměv a "krásný zadeček". I školačka Britney Spears z časů... Baby One More Time - jejíž strategie Katy Perry do jisté míry okopírovala - v sobě měla aspoň trochu osobitosti, které se dalo věřit; taky jí bylo devatenáct.

"Autentickou rebelku" z Perry neudělá ani přelepka Parental Advisory na obalu, ze sprostých slov na Teenage Dream trčí jen umělá kontroverze. Zpěvačka nakonec na nové desce trochu paradoxně připomíná holku z vesnice, která se do zábavního průmyslu připletla tak nějak náhodou, takže s lačnou naivitou objevuje a popisuje svody moderního velkoměsta. Pro milovnici starých hollywoodských filmů by to při troše nadsázky vlastně nebyla špatná image. Jenže tady je výsledek podobný, jako kdyby producenti strčili do svých mašinek českou internetovou "senzaci" Luštěla.

Superproducenti, nákladné klipy a obří rozpočty na propagaci; to všechno se točí kolem holky, která v pětadvaceti zpívá o snech náctiletých ve stylu, který se v duchaplnosti vyrovná snad jen příběhům Hello Kitty a jejích kamarádek. Nakonec Teenage Dream podává spíš dobrý důvod, proč by velké nahrávací společnosti konečně měly zbankrotovat.

Zdroj: Karel Veselý, Aktuálně.cz

Poslední kolo soutěže ....

31. august 2010 at 14:41 | Tomáš |  Others
lovekatyperry.blog.cz
Je tu třetí poslední kolo soutěže - kvíz. Vím, že jsem říkal že otázky zde budou v pondělí, ale nějak jsem to zapoměl zveřejnit tak budete mít čas na zpracování do soboty večer. Odpovědi můžete hnedat tady na blogu nebo někde jinde to je na vás. Kdo nepošle automaticky vypadává.

Své odpovědi posílejte na mail: lovekatyperry@seznam.cz. Kdo je pošle sem do komentářů, tak bude vyřazen. Soutěžící Kiki nemá mail tak jsme domluveni jak to uděláme tak pak dej vědět :)

Tady jsou otázky. Pod fotkou najdete ještě i bonus :)

Otázky jsem nikde nehledal, ale vymýšlel z toho co o Katy vím a nemusím nikde hledat :)

1. Celé jméno Katy Perry.
2. Jak se jmenuje její vůbec první album?
3. V jaké skupině působila v roce 2004?
4. Jak se jmenuje její matka s otcem?
5. Jak se jmenuje její bývalý přítel?
6. Jak dlouho byl singl Hot N Cold na vrcholu v Kanadě?
7. Po kolikáté bude Katy moderovat udílení cen MTV EMA?
8. Byla Katy někdy nominovaná na Grammy?
9. Která slavná zpěvačka si zahrála v klipu I Kissed a Girl?
10. Kdy přesně vyšel klip na Thinking Of You (2. verze)?
11. Která slavná celebrita je největším nepřítelem Katy?
12. Nejoblíbenější skupina Katy.
13. Jak se jmenují její 2 kočky?
14. Dostala Katy někdy nějaký svůj song na vrchol České rádiové chart?
15. Který videoklip točila Katy v Japonsku?
16. Které udílení krom MTV EMA Katy ještě moderovala?
17. Kde zpívala poprvé svůj hit California Gurls?
18. Jak dlouho vládl California Gurls v USA?
19. Proč si Katy změnila příjmení na Perry?
20. Z které akce pochází tato fotka:
lovekatyperry.blog.cz
BONUS: S kterou skupinou Katy nahrála hit Starstrukk?


Stále nezapomínejte hlasovat o nejlepší obal v druhém kole.


Katy Perry leaving Hotel and Arriving at NRJ Radio Station in Paris (31.8.2010)

31. august 2010 at 14:26 | Tomáš |  Paparazzi 2010
Katy Perry byla dnes vyfocena v Paříži, když mířila do NRJ Rádia. Je tam fakt krásná, ale nelíbí se mi ty šaty :D
lovekatyperry.blog.cz
 

Katy Perry Out In Paris (30.8.2010)

31. august 2010 at 14:25 | Tomáš |  Paparazzi 2010
Katy Perry byla včera večer vyfocena v Paříži, poté co opustila show Le Grand Journal. Moc jí to tam sluší ♥
lovekatyperry.blog.cz

Katy Perry outside her hotel in NYC (28.8.2010)

31. august 2010 at 14:25 | Tomáš |  Paparazzi 2010
Katy Perry se nechala 28.8 vyfotit před svým hotelem v New Yorku s fanoušky. Tady jsou krásné fotky :)
lovekatyperry.blog.cz
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Peacock - Parody

31. august 2010 at 11:46 | Tomáš |  Videos 2010
Vy, kteří sem pravidelně chodíte si určitě pamatujete na parodii Gayů z Kalifornie, kteří udělali svoje video na California Gurls od Katy, které pojmenovali California Gays. Včera zveřejnili pokračování v podobě hudebního videa na Peacock.

V tomto pokračování jsem se nevíc zasmál od 3:00 do 3:10 :D

Které video se Vám víc líbí?

Pokud Vám nebylo ještě 15 let tak se na to radši nedívejte :D


Katy Perry usedne do poroty v X-factoru v Itálii + X-factor z Irska ke stažení ...

31. august 2010 at 0:35 | Tomáš |  Download:Tv Performances
lovekatyperry.blog.cz
Katy Perry usedne 7.září do poroty v X-factoru v Itálii. Nebude to pro ni poprvé. Katy Perry už byla porotce například v American Idol nebo v Irském X-factoru. Tento X-factor se právě včera vysílal v TV tak ho tu pro vás mám ke stažení.

V prvním videu jsou jen vystoupení + hodnocení. Katy Perry je jen v prvních 20. minutách. Nejvíc se mi líbilo jak Katy měla rozhodnou jestli jeden ten soutěžící pujde dál nebo ne. Řekla něco ve smyslu: Nevím zkus si sundat tričko. Soutěžící si ho sundal a Katy hned zakřičela já říkám ano :D

Ve druhém videu jsou také vystoupení + hodnocení k tomu ještě pohled do zákulisí. Toto video se mi teď stahlo a ještě sem ho neviděl. Katy je tam taky CCA 20 minut

Každopádně pokud si to chcete stáhnout tak tady máte linky.
Omlouvám se, že jsem to našel jen na hotfile, které je celkem pomalé. Na rychlejším megauploadu ani mediafire to není :(

Stahuj první video: ZDE
Stahuj druhé video: ZDE

Katy Perry - Teenage Dream live at Le Grand Journal ....

31. august 2010 at 0:19 | Tomáš |  TV Performances 2010
Katy Perry v červnu představila v Le Grand Journal celé Francii svůj hit California Gurls. Kvuli obrovskému zájmu si ji do pořadu včera pozvali znova. Tentokrát zazpívala svůj druhý mega hit z alba Teenage Dream. Je to už její celkově 3. live vystoupení v tomto pořadu. Poprvé zde zazpívala I Kissed a Girl v roce 2008.

Myslím že se jí to povedlo. Vím, že to píšu, ke každému vystoupení. Myslete si klidně, že nemám hudební sluch nebo že jsem blázen, ale mně se její live vystoupení opravdu líbí. V PC jich mám stažených v dobré kvalitě přes 120 a na všechny se rád dívám. Vím, že Katy je hodně kritizovaná za live vystoupení, ale je tu i hodně lidí, kteří ji podporují. Katy se každým rokem lepší. Proto vám sem dám na porování vystopení z tohoto pořadu s I Kissed a Girl kde zpívá navíc half playback.

Teenage Dream (2010)


I Kissed a Girl (2008)


Scany z alba Teenage Dream

30. august 2010 at 19:12 | Tomáš |  CD Artwork
lovekatyperry.blog.cz
Dnes odpoledne mi přišla Deluxe Edice alba Teenage Dream. Tady jsou scany :) Ty první jsou jen pevný digipack a ty další jsou z bookletu, který mimochodem nádherně voní po bombónech :)

Obal (Digipack) + CD

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Booklet

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com